Fenerbahçe'nin istediği Carlos Kameni imzaya çok yakın
A+ A-
09 Haziran 2017, 11:00

Fenerbahçe'nin transfer listesinde olduğu belirtilen Idriss Carlos Kameni ile ilgili İspanya'dan flaş bir iddia gündeme geldi.

Marca'da yer alan haberde; Malaga'nın yeni teknik direktörü Michel'in raporuyla Kameni'nin gönderilecekler arasında yer aldığı, bunun üzerine Espanyol'dan Roberto'nun 1 milyon euro bonservis ücretiyle transferi konusunda anlaşma sağlandığı kaydedildi. Bunun üzerine maaş bütçesini sınırlamak zorunda olan Malaga'nın Kameni için kulüp aramaya başladığı ifade edildi.

Fenerbahçe'nin ilgilenmesiyle birlikte rahatlayan ve sarı lacivertlilerden bonservis istemediği belirtilen Malaga'nın, Kameni'ye de bu teklifi kabul etmesi yönünde tavsiye verildi. Fakat, Kameni'nin Malaga yönetimine takımdan ayrılmak gibi bir düşüncesi olmadığı yönünde cevap verdiği kaydedildi.

Kontratı 2020'de sona erecek olan 33 yaşındaki Carlos Kameni'nin bu cevabı üzerine Malaga yönetiminin, Kamerunlu kaleciye ayrılması yönünde baskı kurmaya başladığı vurgusu yapıldı.

Carlos Kameni, bu sezon 35 maçta 48 gol yeyip 8 maçta kalesini gole kapattı.

Fenerbahçe'de "1 numara" hesabı, işte o isimler

Yeni sezonda sarı-lacivertli takımı çalıştıracak olan Aykut Kocaman, katıldığı bir programda, "Volkan Demirel tek ana kaleci olarak gözüküyor. Hedefimiz her kulvarda final olacağı için en az onun klasında bir kaleciye daha ihtiyaç var" dedi, gözler kaleye çevrildi...

Sözleşmesi sona eren Volkan Demirel ile yapılan görüşmelerin sonuna gelindi. 35 yaşındaki file bekçisinin 1 artı 1 yıllık yeni sözleşmeye imza atacağı bildirildi.

DAVİD OSPİNA

Geçen sene de gündeme gelen David Ospina ile prensipte anlaşma sağlandı. Yönetim, Kolombiyalı file bekçisi ile görüşerek 4 yıllık ön anlaşmada mutabık kaldı ancak futbolcunun kulübü Arsenal, ayrılığa sıcak değil. İngiliz ekibi kapıyı 5 milyon Euro'dan (20 milyon TL) açtı. Pazarlıklarla 3.5 milyon Euro'ya kadar inildi. 28 yaşındaki kalecinin akibeti transfer döneminin resmen başlayacağı 17 Haziran'da netlik kazanacak.

CARLOS KAMENİ

Fenerbahçe'de kaleci adayları arasına Carlos Kameni de girdi. İlk olarak İspanyol El Desmarque gazetesi Malaga'dan ayrılmaya hazırlanan 33 yaşındaki Kameni ile sarı-lacivertlilerin ilgilendiğini duyurdu. 2012'de Espanyol'dan bedelsiz geldiği Malaga'da bu sezon Beşiktaş'tan kiralanan Boyko'nun önünde 35 maça çıkan Kamerunlu, 48 gol yerken, 8 maçta kalesini gole kapattı.

KASPER SCHMEİCHEL

Leicester kalecisi Kasper Schmeichel, dün Instagram'dan Fenerbahçeli futbolcuları takibe alırken, bu gelişme transferle ilgili heyecan yarattı. Danimarkalı kalecinin sarılacivertlilere transfer olacağı dedikodusu gündeme bomba gibi düştü. Ancak gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Schmeichel'ın bonservis bedelinin 20 milyon Euro olduğu ve sarı-lacivertlilerin bu bedeli karşılamasının mümkün olmadığı kaydedildi.

Sporx